Dial Telecom významně navýšil kapacitu propojení z Frankfurtu do Prahy


22.11.2010
Praha
Dial Telecom, a.s., přední český poskytovatel telekomunikačních služeb, významně posílil vlastní PoP ve Frankfurtu nad Mohanem. Byl nainstalován nový výkonný směrovač řady ASR9000 s operačním systémem IOS XR a došlo také k navýšení kapacity propojení z Frankfurtu do Prahy na 20 Gbps. Koncem října byl také nahrazen platformou ASR9000 jeden ze stávajících hraničních směrovačů v Praze.
Cílem uvedených změn bylo jednak dosažení vyšších kapacit v páteřní síti a kromě toho také, vytvořením heterogenní architektury, zvýšit odolnost sítě jako celku vůči případným chybám v software páteřních směrovačů. V tomto procesu bude Dial Telecom nadále pokračovat.

Optická síť je považována za konvergenční medium budoucnosti a Dial Telecom je jedním z nejvýznamnějších telekomunikačních operátorů, který poskytuje své portfolio služeb právě na vlastní optické síti a cíleně investuje do nejmodernější technologie v tomto oboru.

 

Více informací Vám poskytneme na stránkách http://hadaikum.dialtelecom.cz nebo na těchto kontaktech:

Martina Setunská
Marketing manager, PR
tel.: + 420 226 204 159
email: martina.setunska@dialtelecom.cz
hadaikum.dialtelecom.cz

 

Pavel Křižka
PR Manager
tel.: +420 732 582 776
email: pavel.krizka@justc.cz                                                         
www.justC.cz

 

O firmě Dial Telecom, a.s. (Česká republika)
Akciová společnost Dial Telecom je poskytovatelem komplexního portfolia hlasových, datových a internetových služeb s garantovanou dostupností po celé České republice prostřednictvím vlastní jednotné optické sítě. Síť společnosti Dial Telecom má centrální dohledové centrum v Praze. Monitorování sítě i pracoviště podpory zákazníků pracují v nepřetržitém provozu 24 hodin denně, 7 dní v týdnu.
Dial Telecom, a. s., je držitelem certifikátů ISO 9001:2009 se zaměřením na management jakosti, ISO 14001:2005 pro kvalitu environmentálního managementu a ISO 27001:2006 pro řízení informační bezpečnosti, tedy ochranu citlivých informací před neoprávněným přístupem.